Praca dziecka, lat 5

Kadra

PREZES,
ZAŁOŻYCIEL STOWARZYSZENIA
Sonia Brauhoff

Jej wielką pasją jest zgłębianie tajemnicy jaką jest dziecko. Uważa, że jest ono Darem, który najbardziej potrzebuje czasu i uważności. Uwielbia śpiewać i grać dzieciom na pianinie, tworząc przy tym opowieści muzyczne. Nieustannie poszukuje inspiracji, by najmłodszym jak najpiękniej przekazać wiedzę o świecie, o człowieku i o Bogu. Z wykształcenia i z pasji kompozytorka współczesnej muzyki klasycznej. Jest szczęśliwą żoną Darka oraz mamą Nikodema, Janka, Helenki i Franciszka. Wraz z mężem pomysłodawczyni Arte Educare.
CZŁONEK ZARZĄDU,
ZAŁOŻYCIEL STOWARZYSZENIA
Dariusz Brauhoff

Ma ogromne szczęście i błogosławieństwo tworzyć wspaniałą rodzinę z kochającą żoną i czwórką dzieci. Z fascynacją poświęca się kształtowaniu i wychowywaniu swoich pociech, choć przygodę pedagogiczną zaczął dużo wcześniej. Od 2004 roku uczył przez cztery lata gry na instrumentach perkusyjnych w szkołach I-st. Po tym czasie poświęcił się pasji związanej z przywracaniem „do życia” starych kamienic, zakładając spółkę Wall Invest z siedzibą w Gliwicach. Przez 10 lat występował w zespołach ekstraklasowych futsalu. Trzykrotny Mistrz Polski i dziewięciokrotny Reprezentant Kraju w tej dyscyplinie sportu. Na co dzień jest etatowym muzykiem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach grającym na instrumentach perkusyjnych.
POMOC MERYTORYCZNA
Izabela Dyrda

Nauczyciel przedszkolny, wczesnoszkolny, oligofrenopedagog, arteterapeuta, absolwentka studiów edukacji niezależnej. Od lat pracuje z dziećmi, młodzieżą , studentami i nauczycielami. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół wykorzystania narracji w edukacji i terapii, a w szczgólności metody dramy oraz warunków wszechstronnego rozwoju dziecka w wybranych koncepcjach edukacji alternatywnej. Uczestnik i prowadząca w wielu projektach artystyczno-edukacyjnych w kraju i zagranicą (m.in. Nuda to nie Sztuka, Teatr Interaktywny, Festiwal Ekspresji, Media i Teatr dla Rozwoju). Wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach. Współtworzyła wiele inicjatyw edukacyjno-wychowawczych. Prywatnie, niezmiennie od lat, lubi rozmowy z ludźmi, śpiew przy ognisku i muzykę dawną.
EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
(KLASA 1, ZERÓWKA)
Anna Shen

Z zawodu jest nauczycielką edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Miłośniczka języków obcych, działań plastycznych i zdrowego stylu życia, fascynatka przyrody. Spełniona żona i mama dwójki ciekawych świata przedszkolaków.
EDUKACJA SZKOLNA
(KLASY 4 - 8)
Bartosz Bialik

Pedagog interdyscyplinarny. W polu jego zainteresowań mieszczą się: filozofia, historia i teoria muzyki, historia malarstwa, badania nad Śląskiem jako wieloaspektowym fenomenem, historia Europy, kulturoznawstwo, religioznawstwo oraz literatura piękna. Samodzielny twórca (muzyka, słowo, obraz). Instruktor ZHP, założyciel nowych drużyn, wychowawca, miłośnik metody skautowej, teolog z zamiłowaniem do narracyjnych form i metod pracy. Muzyk (kompozytor, songwriter, instrumentalista, wokalista) współzałożyciel i lider folk-rockowego zespołu 032. Poza tym miłośnik ornitologii, kartografii, alfabetów i języków świata. Dawniej m.in. współtwórca kabaretu Drzewo a gada i Stowarzyszenia Absurdalny Kabaret
WARSZTATY PLASTYCZNE
Sylwia Margraf

Artystka interdyscyplinarna, pasjonatka tworzenia pięknych przedmiotów siłą własnych rąk. Pozytywna marzycielka, która zachwyca się światem przyrody i w swojej twórczości chętnie sięga po inspiracje wprost z natury. Tworzy niepowtarzalne przedmioty na indywidualne zamówienia klientów (m. in. projekt Z sercem malowane), chętnie dzieli się umiejętnościami i doświadczeniem, prowadząc liczne warsztaty i indywidualne zajęcia. Z wykształcenia: plastyk-ceramik o specjalizacji formy użytkowe, mgr archeologii śródziemnomorskiej oraz grafik komputerowy.
WARSZTATY MUZYCZNE
Olimpia Wyglądacz

Certyfikowana muzykoterapeutka i oligofrenopedagog. Od lat pracuje z dziećmi w przestrzeniach szkoły muzycznej, szkoły specjalnej, przedszkola oraz w gabinecie terapeutycznym. Uwielbia przyglądać się dzieciom i szukać rozwiązań na wzmacnianie ich potencjału. Ukończyła liczne szkolenia z zakresu wspierania rozwoju dziecka w duchu empatii, porozumienia bez przemocy i metody self-reg. Prowadzi warsztaty, szkolenia dla kadr pedagogicznych oraz wykłady dla studentów. Mama Helenki, Wojtusia i Kubusia, którzy codziennie dają jej możliwość odkrywania daru jakim jest dziecko.
WARSZTATY GIMNASTYCZNE
Patryk Rabstajn

Zawodnik Klubu Sportowego AZS AWF Katowice oraz członek Kadry Narodowej w gimnastyce sportowej. Instruktor Sportu Gimnastyka Sportowa. Od najmłodszych lat wiązany z tą dyscypliną. Z powodzeniem reprezentował klub oraz Polskę na arenie krajowej i międzynarodowej. Multimedalista Mistrzostw Polski, Finalista Pucharów Świata, Uczestnik Mistrzostw Europy. Poza karierą sportową zajmuje się promocją dyscypliny, zarażaniem pasją do sportu oraz pracą z dziećmi i dorosłymi.
WARSZTATY ZRĘCZNOŚCI MANUALNEJ
Miłosz Jaksik

Łyżkarz Śląski, rzeźbiarz form użytecznych i pasjonat wszelakiego rzemiosła tradycyjnego. Uwielbia przyrodę, lasy i góry, ciszę i przebywanie z dala od zgiełku miasta. Drewno to jego pasja, to coś, czego można dotknąć i poczuć. Rzeźbienie i prace ręczne same w sobie wyciszają i relaksują. Dają poczucie sprawczości i zwiększają wiarę w swoje umiejętności oraz, co najważniejsze, zwiększają poczucie własnej wartości. Od kilku lat prowadzi warsztaty rzeźbienia dla dzieci i dorosłych. Na co dzień tworzy strony internetowe i grafikę komputerową.